By Majda Ortan | 14 junija 20210 Comment
Rastlinske plesni zaradi vremenskih pogojev, ki so ugodni za tovrstne okužbe, letos zahtevajo posebno pozornost. Moja ocena je, da postaja in bo to problem številka 2 v rastlinski pridelavi – takoj za rdečimi polži in drugimi škodljivimi polži. Ste vedeli, da so rastlinske plesni povezane s hitrostjo rasti rastlin? in to, da so pepelaste plesni najbolj razširjene rastlinske bolezni, ki jih povzročajo glive?! Tako je, ja – po mokri in hladni pomladi, nas poleti po napovedih čaka toplo, tudi suho poletje – kar pa so idealni pogoji za nastanek rastlinskih plesni! Nikar ne čakajte, da zagledate na listih bel poprh, črne peclje, rastline, ki se vam sušijo, uničeno krompirjevo zel, črne paradižnike…! Spodaj je opisana ODLIČNA REŠITEV! Uporabite jo!
KOMERCIALNI PODATKI IN NAROČANJE PROIZVODA:
- INFORMACIJE O PROIZVODU
- Cenik proizvodov
- Naročila, pogoji nakupa
- Brez karence (vaši pridelki so užitni tudi neposredno po škropljenju)
- Dovoljeno v eko pridelavi
- Splošna specifikacijska lista za proizvode Cora agrohomeopathie®
- Varnostni list za 43% etanol m/m, ki je nosilni medij energiziranih rastlinsko mineralnih učinkovin naravnega izvora
Splošni pogoji , Garancijska izjava prodajalca
- PROIZVOD LAHKO KUPITE LE Z NAROČILOM PRI NAS! ORGANIZIRANO IMAMO PRODAJO PO POŠTI!
- -POD TO POVEZAVO – KAKO NAROČITI PROIZVOD?
KONTAKTI:
Ph. Agrohom., Ing. Majda Ortan, s.p., Šmiklavž 26, Šmiklavž, 2380 Slovenj Gradec.
Email: coraagro@gmail.com,
Tel.: 070 820 279,
www.cora-agrohomeopathie.com, EN web site
VEČ INFORMACIJ:
POZOR PRED PLESNIMI: KROMPIREVO, PARADIŽNIKOVO, ČEBULNO, OIDIJEM, PERONOSPORO…
PEPELASTA PLESEN – pepelovka – obramba pred njo na sonaraven način
Poletni dnevi s temperaturami okoli 25 stopinj in precej dežja, zračne vlage – to so pogoji, v katerih se pojavi pepelasta plesen ali pepelovka. Fin bel poprh gliv po rastlinah, ne vpliva le na izgled rastlin, ampak je s pepelovko okužena rastlina prikrajšana za svojo vitalnost, jo hitro izgublja. Ne preneha se razvijati, vendar njeni listi in poganjki hitro zbledijo, propadajo in umrejo, plodovi in sadeži pa počrnijo in gnijejo. Večina vrtnih rastlin, poljščin, jagodičevja in drugega sadja, vinska trta, okrasne rastline ter zelišča so za pojav pepelaste plesni bolj ali manj dovzetna. Pepelasta plesen je zelo pogosta na kumarah, bučkah, paradižniku, jagodičevju, sadnem drevju (npr, breskve, jablane itd.), na kosmuljah, na ribezu, va vrtnicah, na lovorikovcih, tudi na konoplji, žitu itd.
Tako izgledajo rastline, ko jih napade pepelovka oz. pepelasta plesen:
Kako ukrepati, da bo učinkovito in sonaravno:
Še posebej se splača pravilno ukrepati preventivno – saj so zdaj razmere za nastanek rastlinskih težav s pepelasto plesnijo več kot ugodne. Ob prvih pojavih pepelaste plesni je ukrepanje že zelo nujno, sicer se bo hitro širila po rastlini in na druge rastline.
Nevarno je, ker je okužena rastlina, poleg izgube dekorativnega videza, prikrajšana za vse vitalnosti: ne preneha se razvijati, njeni listi in poganjki hitro zbledijo, umrejo, sadje pa postane črno in gnilobo.
Rešitev: Uporabite sonaravni, energiziran, odličen proizvod Cora agrohomeopathie X57 NaturNEGA – oidij, peronospora. Z njim imamo zelo dobre izkušnje, tako v vrtičkarstvu, kot tudi v profesionalni kmetijski pridelavi!
Prednosti uporabe proizvoda Cora agrohomeopathie X57 NaturNEGA – oidij, peronospora :
~ Naravna krepitev vitalnosti rastlin, posledično – posredno – preko krepitve vitalnosti rastlin, krepi odpornost rastlin na oidij in peronosporo, pa tudi na pepelasto plesen, krompirjevo plesen, paradižnikovo plesen, čebulno plesen, plesen na solatnicah, na zeliščih itd. ….
~ BREZ KARENCE, pridelki so užitni tudi neposredno po škropljenju!
~ PROIZVOD JE DOVOLJEN V EKOLOŠKI PRIDELAVI.
~ Rok uporabe proizvoda je 3 leta.
~ 100% SLOVENSKI PROIZVOD, razvit in proizveden v Sloveniji!
Več podatkov o proizvodu Cora agrohomeopathie X57 NaturNEGA – oidij, peronospora, je na voljo pod to povezavo.
Doziranje in način škropljenja:
- Ljubiteljska pridelava, uporaba nahrbtnih ročnih škropilnic: 3 ml na 1 l vode. Škropiti dva dni zapored, s še eno ponovitvijo čez cca 14 dni (skupaj 3 x, to je en ciklus škropljenja).
- Uporaba v kmetijski pridelavi – zelenjadarstvo in poljedelstvo: 200 ml na 200 l vode na ha. Način škropljenja: čimbolj fino škropljenje, meglenje – po rastlinah in po tleh. Z ustrezno nastavitvijo šob in z ustrezno hitrostjo pomika, lahko dosežemo porabo 200 l vode na ha, kar zadošča.
Pri pripravi škropiva, škropljenju in hrambi proizvoda, je potrebno upoštevati tudi Splošna navodila za uporabo proizvodov Cora agrohomeopathie®, ki jih prilagamo proizvodom. Ostali spremni dokumenti so vam na voljo tudi pod povezami v razdelku Komercialni podatki in naročanje.
4 ure po škropljenju naj ne dežuje. Po tem dež učinkov škropljenja ne izpira več.
Katero pakiranje proizvodov Cora agrohomeopathie® je pravo za vas in o priporočenem ciklusu škopljenj: odgovor je pod to povezavo.
Komercialni podatki in naročanje:
Brez karence (vaši pridelki so užitni tudi neposredno po škropljenju)
Rok uporabe proizvodov: 3 leta, ob upoštevanju Splošnih navodil
Splošna specifikacijska lista za proizvode Cora agrohomeopathie®
Varnostni list za 43% etanol m/m, ki je nosilni medij energiziranih rastlinsko mineralnih učinkovin naravnega izvora
Splošni pogoji
PROIZVOD LAHKO KUPITE LE Z NAROČILOM PRI NAS! ORGANIZIRANO IMAMO PRODAJO PO POŠTI!
-POD TO POVEZAVO – KAKO NAROČITI PROIZVOD?
KONTAKTI:
Ph. Agrohom., Ing. Majda Ortan, s.p., Šmiklavž 26, Šmiklavž, 2380 Slovenj Gradec.
Email: coraagro@gmail.com,
tel.: 070 820 279,
www.cora-agrohomeopathie.com, EN web site
Če se že ozirate za koristnim poletnim branjem, vas vabim, da pod to povezavo preberete mojo objavo: Različni odtenki “zeleno pridelane hrane“. To branje je primerno za vse, ki (si) pridelujete in / ali konzumirate “naravno”, ekološko, bio hrano! Namreč, ni zdravo vse, kar je dandanes “obarvano v zeleno”, čeprav nam to skušajo “prodati” tako zvane dandanes javno priznane “avtoritete”! Nekaj mojih spoznanj o tem, zakaj je tako- berite tukaj!
SLEDITE NOVIM OBJAVAM in NAŠI AKTUALNI PONUDBI:
KORISTNE POVEZAVE IN BLIŽNJICE:
–Splošni aktualni VODNIK ZA ENOSTAVNO IZBIRO PROIZVODOV Cora agrohomeopathie® za Corino zeleno nego – od spomladi do jeseni– v njem najdete večino rešitev za rastline in tla – za vrtnarjenje, za kmetijstvo, zelenjadarstvo, jagodičarstvo, sadjarstvo, vinogradništvo, poljedelstvo, pa tudi za okrasne rastline. Za ljubiteljsko uporabo IN ZA PROFESIONALNO UPORABO v KMETIJSTVU IN VRTNARSTVU.
–Celoviti pridelovalni programi s proizvodi Cora agrohomeopathie® (izberete in naročite, kar potrebujete); primerni so za kmete (zelenjadarstvo, poljščine, sadjarstvo, vinogradništvo, vrtičkarje in vrtnarje)
–Nekaj izpostavljenih izkušenj uporabnikov: kmetijstvo, hortikultura
–Referenčna objava KGZS (Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije), v njihovi spletni reviji Zelena dežela
in nekaj foto utrinkov
–Slovenska spletna stran,
–Aktualne novice in članki,
–Angleška spletna stran(vsebine na SI in EN spletni strani so različne),
–Facebook,
–LinkedIn,
–O ozadju sprememb, ki nam narekujejo tudi drugačno pridelavo hrane,
–Our e – Library
–O NEKATERIH NAŠIH MEDNARODNIH USPEHIH V NEKATERIH MEDNARODNIH PROJEKTIH
–Corine e-novice (nanje se naročiš, ko izpolniš prijavno okence na spletni strani. Prijavno okence je v desnem stolpcu!
KONTAKTI:
Ph. Agrohom., Ing. Majda Ortan, s.p., Šmiklavž 26, Šmiklavž, 2380 Slovenj Gradec; SI – SLOVENIJA / EU
Email: coraagro@gmail.com,
Tel.: 070 820 279, 00386 (0)70820279
www.cora-agrohomeopathie.com, EN web site
VABLJENI K NAROČILU!5 (100%) 2173 glasov
Category: Aktualne novice, članki… Oznake: čebulna plesen, krompirjeva plesen, oidij, paradižnikova plesen, pepelasta plesen, pepelasta plesen na aroniji, pepelasta plesen na borovnicah, pepelasta plesen na breskvah, pepelasta plesen na bučkah, pepelasta plesen na jablanah, pepelasta plesen na jagodah, pepelasta plesen na jagodičevju, pepelasta plesen na kumarah, pepelasta plesen na malinah, pepelasta plesen na poljščinah, pepelasta plesen na robidah, pepelasta plesen na vinski trti, pepelasta plesen na zeliščih, pepelovka, peronospora, rastlinske plesniEdit